V době od 11.6. až 19.6.2024 jsem na dovolené. Počítejte prosím s tím, že objednávky zařízení budou odeslány až po tomto termínu, návody jsou odesílané automaticky ihned po platbě. Děkuji.

Požadavky a další informace k zařízení Raspberry Pi

Tyto informace jsou určeny pro zájemce o předinstalované zařízení Raspberry Pi s aplikací SunnyHome. Objednávkou potvrzujete, že jste si tyto informace přečetli a berete je na vědomí.

Požadavky:

  • pro API připojení musíte mít ve střídači Wi-Fi dongle (s LAN donglem se nelze připojit!)
  • mít některý z podporovaných střídačů a podporovanou metodu komunikace

Podporované střídače:

  • Solax X3 hybrid gen4 (modbus tcp,rtu / API) - nejlépe podporovaný model
  • Solax X3 hybrid gen3 (pouze API)
  • Solax X1 Boost (pouze API)
  • Solax X1 Hybrid gen4 (pouze API)
  • Solax X3 Mic (pouze API)
  • Solax X3 Pro (pouze API)

poznámka: kde je uvedeno "pouze API", umí SunnyHome vyčítat data pouze přes lokální API a není možné dělat zápisy do registrů (měnit nastavení střídače, omezovat přetoky atd.)

 

poznámka: pro modbus komunikaci musíte mít aktuálně střídač Solax X3 hybrid g4

 

Upozornění 

Na software jako takový se nevztahuje žádná záruka ani dlouhodobá podpora. Jedná se o volně přístupný software, který je možné stáhnout a nainstalovat zcela zdarma. Na jakékoliv reklamace spojené se softwarem samotným nebude brán zřetel. Stejnětak nemohu brát v potaz reklamace spojené s ukončením podpory některých komunikačních režimů ze strany výrobce střídače. 

Rád vám smozřejmě pomohu s veškerým nastavením a poskytnu jakoukoliv podporu, dokud to bude v mých silách. Nemohu však garantovat, že při větším zájmu budu schopen každému podrobně popisovat postupy (které jsou v dodaném návodu) a poskytovat vzdálenou podporu. Zakoupením tohoto produktu si kupujete především službu složení zařízení a kompletní instalace (nikoli konfigurace) aplikace SunnyHome.

Zařízení bude připravené tak, že bude stačit připojit dodaný zdroj napájení a rovnou se spustí operační systém a nastartuje Docker kontejner (Rpi 4) s aplikací SunnyHome (pokud by se tak nestalo, kontaktujte mě). Tu je následně nutné nakonfiguraovat přes její webové rozhrani. Veškerý postup je uveden v podrobném PDF návodu, který obdržíte na email. K zařízení můžete připojit jakýkoliv běžný monitor s HDMI vstupem přes adaptér microHDMI -> HDMI, který je součástí balení. Stejnětak do USB můžete připojit klávesnici a myš. Operační systém obsahuje běžné grafické rozhraní (Rpi 4), přes které můžete Raspberry Pi připojit např. k domácí Wi-Fi síti nebo snadno zjistit IP adresu příkazem "hostname -I" v terminálu.